44. kolo Slovnaft extraligy mužov

18.01.2008 Celý región

HK Aquacity ŠKP Poprad - HK 36 Skalica 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
Góly: 2. Halaj (D. Havíra, Jabrocký), 16. Jarolín (Dora, Turoň), 43. Marcel Haščák (Martin Segľa, Bambúch), 45. Marcel Haščák (Martin Segľa) - 31. D. Pašek (Malík, Kocák)
Vylúčení: 1:6 na 2 min
presilovky 0:0
oslabenia 0:0
rozhodovali: Pavlovič - Mášik, P. Šefčík
1821 divákov

Obaja súperi doteraz svoje zápasy doma vyhrali a tak na rad v piatok prišli kamzíci. A nielen to, bojovalo sa aj o tom, či Záhoráci (pricestovali aj s Pálffym) alebo Podtatranci (už bez Krála, s ktorým sa rozlúčili) nastúpia už v nedeľňajšom zápase záverečnej časti extraligy na domácom ľade.
Už v závere prvej minúty sa na skalickú bránu rútil Kroták, ale z brejku sa netešil. Po polminúte potešil publikum domáci Halaj, ktorý vyrazenú strelu Kučerom vrátil za jeho chrbát - 1:0. Potom mal ďalšiu šancu Havíra, ale pred bránou zblízka neskóroval. A hoci Záhoraci začali dravo atakovať Šimonovičovú bránu, tá odolávala. V polovici 16. min spoza brány zľava nahral Kroták pred bránu ideálne stojacemu Jarolínovi a ten s pukom nemohol nič robiť len rozvlniť druhýkrát Kučerovú sieť v bráne. Do druhej tretiny poslal skalický tréner útočné formácie v každej s výmenou hráča. Hra pálffyovcov nabrala rýchlejšie tempo a v polovici zápasu po menšej nepozornosti obrany a strate kontroly nad pukom pred Šimonovičom zasunul Skaličan Pašek pod neho puk do brány - 2:1. Na začiatku 34. min trojica Turoň, Jarolín, Ma. Segľa v oslabení získala na červenej puk, s ktorým sa maznali pred súperovou bránou natoľko, že gólovú akciu dokonale premrhali. Neskôr ideálne sólový brejk Pálffyho zlikvidoval bravúrne Šimonovič. Ďalšia snaha hostí do druhej sirény zostala už nevyslyšaná, podobne aj u domácich. Aj záverečnú tretinu otvorili domáci už v tretej minúte. Zľava nakorčuľoval Haščák a spoza kruhov zavesil Kučerovi pod hornú žrď tretí gól. Ten istý hráč zvyšoval po 139 sekundách, keď pri ľavej žrdi nepodržal gólman puk a Popradčan ho dorazil za jeho chrbát po štvrtý raz. Od konca 49 min hrali Popradčania jeden a pol minúty presilovku 5:3, avšak túto výhodu vonkoncom nevyužili. Domáci splnili svoju povinnosť víťazstva nad Záhorákmi, ktorým sa núka revanš v odvete už v nedeľu na ich ľade.

František Hossa, tréner Popradu: "Hralo sa o šieste miesto a z našej strany to bolo dobré stretnutie. Skalica má skvelých jednotlivcov, ale v ošemetných situáciách nás podržal Šimonovič, ktorý riešil niekoľko zložitých situácií. Vďaka úvodu III. tretiny sme zápas zvládli. S Králom sme sa rozlúčili, lebo nás neuspokojil ako veľmi skúsený hráč, pokiaľ ide o Slováka chceli sme, aby podporil hlavne prvý útok, kde veľmi chýba zranený Vrbata. "
Slavomír Chlebec, asistent trénera Skalice: "Gratulujem domácim k víťazstvu, hoci výsledok je pre nás krutý. V II. tretine sme nepremenili veľa šancí, dali sme len gól. Vlastnou nedisciplinovanosťou a individuálnymi chybami v záverečnej časti nás domáci dvoma gólmi úplne položili a ďalší vývoj zápasu bol už v réžii Popradu. Prišli sme zabojovať a pokúsiť sa o víťazstvo, no väčšia vôľa po víťazstve zo strany kamzíkov slávila úspech. "

MHC Martin - SkiPark MHK Kežmarok 6:2 (3:0, 2:1, 1:1)
Góly: 10. I. Ďatelinka (Džerinš), 17. Podstavek (Vantroba, M. Beran), 18. L. Havel (L. Říha, B. Majeský), 21. Podstavek (M. Beran), 35. Džerinš (M. Macho, Markovič), 59. Hriňa (B. Majeský, L. Havel) - 31. Pavol Segľa (Čížek), 52. Šechný (Drotár)
Vylúčení: 3:7 na 2 min, navyše: Petrina (Kežmarok) na 10 min za napadnutie zozadu
presilovky 2:0
rozhodovali: Ország - Smrek, Kalina
3500 divákov

Martinskí hokejisti po viacerých neúspešných výsledkoch v novom roku konečne zabrali aj strelecky a zaslúžene vysoko zvíťazili nad nováčikom. Základ svojho triumfu postavili už v prvej tretine, keď získali trojgólový náskok. Najprv v 10. min využil dvojnásobnú presilovku MHC za 23 sekúnd I. Ďatelinka, potom sa presadil v 17. min Podstavek a o 52 sekúnd pridal tretí gól L. Havel. Na začiatku strednej časti zvýšil na 4:0 Podstavek. V bránke hostí Klempa vymenil Drvára a viackrát podržal svoje mužstvo. V polovici zápasu P. Segľa po individuálnej akcii znížil, ale v 35. min pridal piaty gól Martina Dzerins. Záverečná tretina sa už len dohrávala. V 52. min Šechný znížil, skóre stanovil v 59. min z presilovky Hriňa.

Ladislav Spišiak, tréner Martina: "Po veľmi dobrých výkonoch, ale neúspešných výsledkoch u súperov sme potrebovali zabrať s potešiť našich divákov. Stretnutie prinieslo útočný hokej, o výsledku sme rozhodli v úvodnej tretine. Som rád, že sme dnes zvíťazili. "
Miroslav Ihnačák, tréner Kežmarku: "Martinu vyšla prvá tretina, v ktorej dobre korčuľovali a presadili sa aj strelecky. O našich hráčoch sa to nedá povedať. Vždy sme boli o krok pozadu. Najmä starší hráči si musia vstúpiť do svedomia, ak chceme hrať play off, lebo s takouto hrou sa tam nedostaneme. "
(TASR)

HKm Zvolen - Slovan Bratislava 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Góly: 2. Döme (Uram, Kapuš), 24. Kuľha (Hujsa), 25. Lažo (Kropáč), 60. Kuľha (Kropáč)
Vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše: Uram (Slovan) na 10 min za nešportové správanie
presilovky 0:1
rozhodovali: J. Konc, P. Grečko - Mihajlo, Müllner
6503 divákov

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK Ardo Nitra 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Góly: 7. Róbert Huna (Kriška, Richard Huna), 55. M. Oravec (F. Zúbek, Petran), 59. B. Pohanka - 59. M. Štefanka (H. Ručkay, Galko)
Vylúčení: 6:8 na 2 min
presilovky 1:0
oslabenia 1:0
rozhodovali: Valachovič - M. Novák, Gašparík
950 divákov

Dukla Trenčín - HC Košice 3:2 po sam. nájazdoch (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 22. A. Kollár (Křetinský, V. Nemec), 45. Bobček (A. Kollár, Čacho), rozhod. sam. nájazd: Húževka - 35. S. Gron (Šimurda, Pleva), 56. Michel Miklík (Pleva, S. Gron)
Vylúčení: 4:3 na 2 min, navyše: P. Poljaček (Trenčín) na 10 min za nešportové správanie
rozhodovali: Jonák, Baluška - Galamboš, Jankovič